Yeni doğmuş kız bebeği diri diri gömdüler! Son anda kurtarıldı

Hindistan'ın kuzeyinde yer alan Uttar Pradeş'te diri diri gömülmüş, yeni doğan bir bebek bulundu.

Yeni doğmuş kız bebeği diri diri gömdüler! Son anda kurtarıldı

Hindistan'ın kuzeyinde yer alan Uttar Pradeş'te diri diri gömülmüş, yeni doğan bir bebek bulundu.

Derhal hastaneye götürülen kız bebeğin sağlık durumunun iyiye gitmeye başladığı belirtildi.

 

Polis tarafından aktarılan bilgilere göre bebek, doğar doğmaz birkaç dakika sonra ölen bebeğini gömen bir kişi tarafından, yaklaşık olarak 90 cm derinlikte bir mezarda bulundu.

 

Olayla alakalı olarak soruşturma başlatan polis "Bebeğin ailesini bulmaya çalışıyoruz. Bunun, onların rızası ile gerçekleşmiş olduğundan şüpheleniyoruz" şeklinde ifadeler kullandı.

 

 Polis talihsiz bebeğin, ölen bebeğini gömmek için mezar kazan bir köylü tarafından fark edilerek oradan çıkarıldığını bildirdi. Komiser Abhinandan Singh "Bebeğe mezar kazarken yaklaşık 90 cm derinlikte kürekleri bir toprak kaba çarpmış ve kabı dışarı çıkardıklarında içinde bir bebek olduğunu görmüşler" şeklinde konuştu.

 

Talihsiz bebeğin hastanedeki tedavisinin devam ettiği bildirildi.

 

Hindistan'da kadın erkek eşitliği neredeyse yok denecek kadar az ve özellikle fakir kesimlerinde kız çocukları ekonomik yük olarak karşılanıyor. Ülkenin kadın hakları savunucuları, geleneksel şekilde erkek bebeği değerli gören anlayış sebebiyle milyonlarca kız çocuğun, henüz anne karnında ya da bebekken öldürüldüğünü ifade ediyor.

 

Hindistan’da anne karnındaki kız çocuklarını öldürmek için yasal olmayan yollarla kürtaj yapan klinikler olduğu biliniyor.

.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0