Reklam
Reklam
Faruk Eczacıbaşı: Her gün Kadınlar Günü olmalı!

Faruk Eczacıbaşı: Her gün Kadınlar Günü olmalı!

12:31 - 08 Mart 2022 | 12:31 - 08 Mart 2022

Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, D-Smart’ta Haftanın Konuğu programına katılarak Faik Gürses’in sorularını yanıtladı.

Türk sporunun lokomotif takımlarından Eczacıbaşı Dynavit Kadın Voleybol takımı yeni bir kupanın daha eşiğine geldi. 80’inci kuruluş yıldönümünü kutlayan Eczacıbaşı, müzesine CEV Kupası’nı müzesine taşımak için gün sayıyor. İlk maçı Alman Stuttgart takımı ile 15 Mart’ta Altunizade’deki Burhan Felek Salonunda oynayacak olan Eczacıbaşı Dynavit, rövanş maçına 22 Mart’ta Almanya’da çıkacak.

Faruk Eczacıbaşı'ndan çarpıcı açıklamalar!

D-Smart’ta Faik Gürses’in sunduğu Haftanın Konuğu programına katılan Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı önce voleybol severleri İstanbul, gurbetçi vatandaşlarımızı da rövanştaki maça davet etti. Faruk Eczacıbaşı CEV Kupası’na kazanmaya yakın kulübün kendileri olduğunu ifade ederek, “Yeni bir kupanın arefesindeyiz. Bu bitecek sonra yenisine odaklanacağız. Bizde hedefler bitmez “ dedi.Eczacıbaşı Spor Klübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı D-Smart'ta!

Faruk Eczacıbaşı ile yapılan söyleşinin öne çıkan başlıkları şöyle: “Tam 80 yıl geçmiş. Holding’in ileri gelenlerinden Şakir Eczacıbaşı’nın takım sporlarına önem verelim diyerek kurulan erkek basketbol, kadın voleybol ve masa tenisi branşlarında büyük başarılar elde ettik. Kadınlarda Dünya ve Avrupa’da kendimizi ilk beşte görüyoruz. Elbette başarımızın sırrı altyapıya verdiğimiz önem sayesinde büyüyor. Sanıyorum kuruluşumuz şimdi bize rakip olan kulüplerin de iştahını arttırmış olacak ki, onlarda yarışa dahil oldular. Bunun sonucunda ülke voleybolu ve dolayısıyla Milli Takım kazandı.

Faruk Eczacıbaşı'ndan çarpıcı açıklamalar!

NE GÜZEL SÖZDÜR ATATÜRK’ÜN KIZLARI

1999 yılında kazandığımız bir Avrupa başarısının ardından, bir medya kuruluşunun attığı manşet bugün hala değerini koruyor ve ilelebet korumaya devam edecektir. Büyük memnuniyet duyduğumuz ve gururla söylediğimiz ‘Atatürk’ün Kızları’ cümlesi artık bizimle özdeşleşti ve öyle devam edecek. Kadın voleybolu ve kadın istihdamına verdiğimiz değer TMOK’un önderliğinde bize Fair-Play ödülü getirdi. Bizi aday gösteren TMOK’a bir kez teşekkürü borç biliriz. Bunu Dünya’da alan tek kadın voleybol takımı biz olduk. Bundan büyük mutluluk olamaz.

Faruk Eczacıbaşı'ndan çarpıcı açıklamalar!

Yıllarca yabancı hocalarla çalıştık. Onlarla büyük başarılar elde ettik. Bu sezonun başında geleceğini çok parlak gördüğümüz Ferhat Akbaş ile çalışmaya karar verdik. O da ilk yılında büyük bir başarı yakalamak üzere. Bir maçtan sonra soyunma odasına bir konuşma yapmak üzere girmiştim. Tam konuşurken Ferhat Hoca bana seslenerek, “Sayın Başkan lütfen İngilizce konuşun’ deyince öyle devam ettim. Lisan kültürü de başarı için çok gerekli. TIGER taraftar grubunun oluşumunda çok büyük emeği olan Erdal Karamercan’a çok teşekkür ederim. Yöneticilik koltuğundan kalkıp, kravatını çıkartıp, TIGER adını verdiğimiz taraftar gurubu ile birlikte oluyor. TIGER sadece bir taraftar gurubu değil bir kültür odağıdır. Onların ağzından bir tek kötü söz duyamazsınız. Destekleri için çok teşekkür ederiz.Başarımızın sırrı kadınlarımızın emeğinde yatar. Yılda sadece bir defa değil, onları her gün kutlasak yine haklarını ödeyemeyiz. Kadınlarımıza verdiğimiz değeri her gün katlayarak kurum olarak bugünlere geldik. Bundan sonra da onları desteklemek ve arkalarında olmak birinci vazifemiz.

İLGİLİ YAZILAR

Rekortmen Avrupa Şampiyonu Güreşçimiz Taha Akgül Bugün 18.00’de D-Smart’ın Canlı Yayın Konuğu Olacak

6 Nisan 2022
Macaristan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonasında serbest stil 125 kiloda aldın madalya…

Asya Şampiyonlar Ligi 2022 Sezonu D-Smart Ve D-Smart Go’da Başlıyor

6 Nisan 2022
Dünyanın sporunu evlerinize getiren D-Smart, Asya kıtasının en önemli futbol…
Mustafa Sandal elektrik faturası paylaşıp isyan etti!

Mustafa Sandal elektrik faturası paylaşıp isyan etti!

10 Şubat 2022
Mustafa Sandal, sosyal medya hesabından gittiği bir işletmeye gelen elektrik…
Serenay Sarıkaya’nın başrolündeki Alice Müzikali’nin biletleri tükendi

Serenay Sarıkaya’nın başrolündeki Alice Müzikali’nin biletleri tükendi

2 Şubat 2022
Alice Müzikali, iki yıl aranın ardından 7 Şubat’ta geri dönüyor!…
Bartu Küçükçağlayan baba oldu!

Bartu Küçükçağlayan baba oldu!

1 Şubat 2022
2019 yılında psikolog Merve Özgüle ile dünyaevine giren Bartu Küçükçağlayan…

O Ses Türkiye finalini kim kazanacak? 2021-2022 O Ses Türkiye finalistleri kimler?

21 Ocak 2022
O Ses Türkiye finali için geri sayım başladı. TV8 ekranlarının…
Cem Yılmaz'dan takipçisine büyük jest!

Cem Yılmaz’dan takipçisine büyük jest!

12 Ocak 2022
Ünlü komedyen Cem Yılmaz, takipçisine jest yaparak kendi kullandığı bir…