Reklam
Reklam

Mimar Selim’in eski eşi Evlin Avidor’a 10 ay hapis

14:29 - 24 Mart 2022 | 15:30 - 24 Mart 2022

Süpermarketten 151 liralık et çalmaya teşebbüs ettiği iddiasıyla 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Mimar Selim Yuhay’ın eski eşi balerin Evlin Avidor hakkında karar çıktı. Aviodr, 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Evim Şahane programının sunucusu Mimar Selim Yuhay, anlaşmalı boşandığı karısı Evlin Avidor yaklaşık 4,5 yıl önce bir süpermarketten 151 liralık et çalmaya teşebbüs ettiği iddiasıyla hakkında dava açılmıştı. 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan balerin Evlin Avidor hakkında karar çıktı. Mahkeme, sanık Avidor’u “Hırsızlığa teşebbüs” suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırarak hakkındaki hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya, sanık Evlin Avidor gelmezken, avukatları Müge Kaya ve Hıdır Tanrıverdi katıldı. Mütalaaya karşı son savunmayı yapan Avidor’un avukatları, “Sanık sadece bir poşeti unutmuş, diğer ürünlerin parasını ödemiştir. Uyarıldığında da ödemeye çalışmış ancak başaramamıştır. Çünkü şikayetçi taraf istememiştir. Ödediği ürünleri ve ödemeyi unuttuğu ürünleri orada bırakmıştır. O yüzden mütalaaya katılmıyoruz. Sanığın suç kastı yoktur. O dönemde dalgındır, çünkü özel hayatında sıkıntılar mevcuttur. Boşanma davası vardır, unutması anormal değildir. Sanığın kastı olmadığından ve suç unsurları oluşmadığından beraatine karar verilmesini talep ediyoruz” dediler.

Mimar Selim'in eski eşi Evlin Avidor'a 10 ay hapis

Mahkeme, sanığın “Bina içerisinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlığa teşebbüs” suçunu işlediğinin sabit olduğunu belirterek önce 5 yıl hapis cezası verdi. Eylemin teşebbüs aşamasında kalmasını ve zararın asgari ücretin yüzde 10’unun altında kalmasını ve sanığın dolaylı olarak suçu kabul etmesini de dikkate alan mahkeme, cezayı 10 ay hapse indirdi. Sanığın geçmişteki hali ve daha önce kasıtlı bir suçtan dolayı mahkum olmamasını göz önüne alan mahkeme, sanık hakkındaki hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Sanığın 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına karar veren mahkeme, bu süre içinde suç işlemezse davanın düşürülmesini de karara bağladı.

Olay, 1 Kasım 2017’de İstinye Mahallesi’ndeki bir market zincirinde meydana gelmişti. Evlin Avidor’un daha önceden mağazalarından et hırsızlığı yaptığını güvenlik kamerasından tespit eden market görevlileri, olay günü gelen Avidor’u takibe almıştı. Avidor’un jet ödeme adı verilen kasiyer bulunmayan ödeme noktasından çıkış yaptığı sırada durdurulduğu ve aldığı 25 parça ürünün ödemesini yaptığı, ancak üç paket etin parasını ödemediği tespit edilmişti. Evlin Avidor, 15 senedir aynı marketten alışveriş yaptığını unutkanlık sonucu böyle bir durum yaşandığını söylemişti. Gözaltına alınan Evlin Avidor, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı. Avidor tutuksuz yargılandığı duruşmada da, boşanma davasından dolayı dalgın olduğunu belirterek “Etlerin suyu akmasın diye ayrı bir poşete koymuştum. Jet kasada ürünleri geçirdim. Ne kadar tuttuğunu fark etmedim. Kredi kartıyla ödeme yaptım, ancak üç ürünün tek poşetteki etleri okutmamışım. Bunun farkında bile değilim. Bir görevli geldi uyardı, hemen ödeyeyim dedim, ancak yine de işlem yapıldı. Bu olay nedeniyle işimden oldum. Bale öğretmenliği yapıyorum, kasıtlı şekilde bu işi yapmadım. Böyle bir dava nedeniyle mahkemeye gelmekten utanıyorum. Onur kırıcı bir durumdur” demişti. Duruşma savcısı mütalaasında, toplam değeri 151.98 TL olan üç parça paket et ürününün parasını ödemediği tespit edilen sanığın “Bina içerisinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlığa teşebbüs” suçundan 2 yıl 6 aydan 5 yıla kadar hapsini talep etmişti.

Mimar Selim'in eski eşi Evlin Avidor'a 10 ay hapis

İLGİLİ YAZILAR

Yeni koleksiyonlarını dostlarına tanıttılar!

19 Ağustos 2022
Kovid-19 ile mücadelesinde babası Hayri Yazıcı'nın en büyük destekçisi olan…

Demet Akalın’ın Elbistan konserine yoğun ilgi! Demet Akalın Elbistan hayranlığını böyle anlattı!

17 Ağustos 2022
Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz tarafından düzenlenen festivalde ünlü sanatçı…

ESNAF’A 2.5 MiLYON DOLAR

13 Ağustos 2022
Geçtiğimiz gece hani şu kapısında kuyrukların olduğu Çeşme’deki Esnaf’ın sahibi…
Mustafa Sandal elektrik faturası paylaşıp isyan etti!

Mustafa Sandal elektrik faturası paylaşıp isyan etti!

10 Şubat 2022
Mustafa Sandal, sosyal medya hesabından gittiği bir işletmeye gelen elektrik…
Serenay Sarıkaya’nın başrolündeki Alice Müzikali’nin biletleri tükendi

Serenay Sarıkaya’nın başrolündeki Alice Müzikali’nin biletleri tükendi

2 Şubat 2022
Alice Müzikali, iki yıl aranın ardından 7 Şubat’ta geri dönüyor!…
Bartu Küçükçağlayan baba oldu!

Bartu Küçükçağlayan baba oldu!

1 Şubat 2022
2019 yılında psikolog Merve Özgüle ile dünyaevine giren Bartu Küçükçağlayan…

O Ses Türkiye finalini kim kazanacak? 2021-2022 O Ses Türkiye finalistleri kimler?

21 Ocak 2022
O Ses Türkiye finali için geri sayım başladı. TV8 ekranlarının…
Cem Yılmaz'dan takipçisine büyük jest!

Cem Yılmaz’dan takipçisine büyük jest!

12 Ocak 2022
Ünlü komedyen Cem Yılmaz, takipçisine jest yaparak kendi kullandığı bir…