Reklam
Reklam

Ceylan Ertem, Aynur Aydın,Tan Taşçı… Yıldız Tilbe’ye tepkiler çığ gibi büyüyor!

00:20 - 14 Mart 2022 | 00:20 - 14 Mart 2022

Yıldız Tilbe’nin sahipsiz sokak köpekleri için yaptığı açıklama görenleri hayrete düşürdü. Twitter hesabından “Bölge halkı zehirli et versin hepsi gebersin” şeklindeki paylaşımı büyük tepki çekti. Tilbe’nin yaptığı açıklamalar sosyal medyada kısa sürede gündem olurken tepkiler çığ gibi büyüdü. Sanat camiasının ünlü isimleri de Tilbe’nin bu paylaşımına tepki gösterdiler.

Yıldız Tilbe’nin paylaşımına tepki yağmaya devam ediyor. Ünlü camiası, Yıldız Tilbe’nin sokak hayvanları ile ilgili attığı sosyal medya paylaşımını sert çıkışlarla eleştirmeye devam ediyor. Bu kez de eleştiri Ceylan Ertem, Aynur Aydın ve Tan Taşçı’dan geldi.

 

Şarkıcı Tan Taşçı da Yıldız Tilbe’nin bu paylaşımına sessiz kalmadı ve Twitter hesabından bir yazı yazdı. Ünlü şarkıcı Tan Taşçı; “Toplum için hassas ve tartışmaya açık bazı konuları magazin unsuru yaparak kendinden konuşturan ve mesleğini icra etmek yerine sadece toplumun bu zaafından kar eden sanatçıları da görmezden gelmeyi, “Ignore” etmeyi öğrenmek lazım!” dedi.

Yıldız Tilbe konuyla ilgili kendisini açıklamış olsa da kullandığı kelimeler ve ifade biçimiyle eleştirilmekten kurtulamıyor. Tan Taşçı son olarak paylaşımını “Kendine bile hayrı olmayan sanatçıların topluma çevreye doğaya ne faydası olabilir ki?” sorusuyla sonlandırdı.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi başaran ünlü şarkıcı Ceylan Ertem de, Twitter sayfasından yaptığı paylaşımda Yıldız Tilbe’nin ‘Sokak hayvanlarına zehirli et verin gebersinler’ söylemine tepki gösterirken dikkat çeken açıklamalar yaptı. Peki Ceylan Ertem Yıldız Tilbe için neler söyledi?

 

Ceylan Ertem, ” Hiç yakışmadı. Çok kızdım ve üzüldüm. Bir an evvel bu korkunç twiti silip, özür dileyip hatta konser gelirini sokak hayvanlarına bağışlamalı. Binlerce hayvan öldürülürken ve bunu önüne geçemiyorken biz, bu tür açıklamalar cinayetlere ortak olmaktır benim gözümde! Ben bir süre ‘El Adamı’ söyleyemeyeceğim. Konsere gelenler bunu bilerek gelsinler.

Kimse istemez sevdiği isimler gün geçtikçe silinsin kalbinden Bunun nankörlükle ilgisi yok. 19 yıldır vejetaryen, 5 yıldır veganım. Hayvanlar ve hayvan hakları en hassas olduğum konu. Irkçı, homofobik, faşist ya da türcü açıklamalar yapan babam olsa silerim. Yapacak bir şey yok. Yer yüzündeki melekler hayvanlar. Zaten bu dünyada onlara cehennemi yaşatıyoruz. Yaşam alanları kalmadı, tecavüzler, tacizler, soykırımlar. Hepsi insanın elinden! İnsan en vahşi, en acımasız yaratık. Zehirlenip acılar içinde ölmeyi nasıl hak ederler?  Nasıl bunu savunabilirsiz?

Bu arada ben kimseyi ‘bana şarkı verir misiniz’ diye aramadım çok şükür şimdiye dek. Kendileri sevip, beğenip aradılar. Bu Sezen de olabilir, Yıldız abla da, Umay da, Bülent abi de. Benim kimseye ‘tanışabilir miyiz’ demişliğim dahi yoktur. Çekingenimdir, uzaktan severim. Bazı kahramanların, sevdiğin dev sanatçılar ile ömür boyu bir arkadaşlık içerisinde yaşayabiliyorsun. Bazen sımsıkı sarılarak da, ne güzel. Bazıları ile ise yolların meğer çok farklıymış, hayatı algılayışın, savundukların…

Bunu görüyorsun yıllar içerisinde ve uzaklaşabiliyorsun. Severek okuduğumuz bir yazar da, aşkla dinlediğimiz bir şarkıcı da, bayıldığımız bir şarkı yazarı da, ressam da, müzisyen de… Hayal kırıklığına siz hiç mi uğramadınız? Ben uğradım, özellikle son 10 yıl gerçekten fırtına gibi geçti. Savrulan savrulana, yıkılan yıkılana… Zor konu. Tüm dünyanın tartıştığı belki de. Sanatçıları kişilik ve açıklamalarından  bağımsız sadece işleriyle mi değerlendirelim? Yoksa bütünü, duruşu, ürettikleri, tercihleri, vicdanı, zekası, entellektüel birikimi, sevgisi midir bir sanatçıyı SANATÇI yapan?

Neyse dostlar. Herkese tünaydın Ben daha fazla bir şey yazıp, büyütmeyeceğim. Ancak çok üzgün ve kırgınım. Sokakta yaşayan, yaşatılan hiç bir canın sonu zehirlenerek öldürülmek olmamalı. Bu yolu kimse savunmamalı, dile getirip bir sürü katili hareket geçirmemeli. Sizin düşüncelerinizi, hislerinizi sizinle baş başa bırakıyorum.

Benimki çok haklı tepki idi ama bunu bile ‘gündeme gelme çabası’ olarak değerlendirenler oluyor. Ne diyeyim, günün sonunda kanıtlamış olduk beraberce, İnsan zalimdir işte. Ve karanlıktır. Söyleyeceklerim bu kadar.” ifadelerini kullanırken bu açıklama sosyal medyada gündem oldu.

 

Tilbe’nin ifadeleri kısa sürede gündem olurken; ünlü isme tepki gösterenlerden biri de şarkıcı Aynur Aydın oldu. Aydın, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla Yıldız Tilbe’nin açıklamasını paylaşarak ve kendisini Twitter’dan engellediğini ifade ederek, ‘’Yazdığın tweetten gerçekten pişmanlık duyuyorsan neden iyi niyetli eleştiri yapan herkesi engelliyorsun?’’ dedi.

İLGİLİ YAZILAR

Bu bakışlardan aşk çıkar… Sıla Türkoğlu ile Kaan Yıldırım arasında neler oluyor?

27 Haziran 2022
Güzel oyuncu Hande Erçel ile kısa süre ilişkisini noktalayan Kaan…

Müge Anlı, Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evlendi

27 Haziran 2022
Başarılı televizyoncu Müge Anlı, bir hafta önce canlı yayında İstanbul…

Yiğit Kirazcı’dan Pınar Deniz açıklaması: Olmadı, yürümedi!

25 Haziran 2022
Yiğit Kirazcı, kendisi gibi oyuncu olan Pınar Deniz ile biten…

Bu bakışlardan aşk çıkar… Sıla Türkoğlu ile Kaan Yıldırım arasında neler oluyor?

27 Haziran 2022
Güzel oyuncu Hande Erçel ile kısa süre ilişkisini noktalayan Kaan…

Müge Anlı, Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evlendi

27 Haziran 2022
Başarılı televizyoncu Müge Anlı, bir hafta önce canlı yayında İstanbul…
Mustafa Sandal elektrik faturası paylaşıp isyan etti!

Mustafa Sandal elektrik faturası paylaşıp isyan etti!

10 Şubat 2022
Mustafa Sandal, sosyal medya hesabından gittiği bir işletmeye gelen elektrik…
Serenay Sarıkaya’nın başrolündeki Alice Müzikali’nin biletleri tükendi

Serenay Sarıkaya’nın başrolündeki Alice Müzikali’nin biletleri tükendi

2 Şubat 2022
Alice Müzikali, iki yıl aranın ardından 7 Şubat’ta geri dönüyor!…
Bartu Küçükçağlayan baba oldu!

Bartu Küçükçağlayan baba oldu!

1 Şubat 2022
2019 yılında psikolog Merve Özgüle ile dünyaevine giren Bartu Küçükçağlayan…

O Ses Türkiye finalini kim kazanacak? 2021-2022 O Ses Türkiye finalistleri kimler?

21 Ocak 2022
O Ses Türkiye finali için geri sayım başladı. TV8 ekranlarının…
Cem Yılmaz'dan takipçisine büyük jest!

Cem Yılmaz’dan takipçisine büyük jest!

12 Ocak 2022
Ünlü komedyen Cem Yılmaz, takipçisine jest yaparak kendi kullandığı bir…