Reklam
Reklam

Bergen filmi, sanatçıyı öldüren kocasının yaşadığı Kozan’da gösterime girmeyecek!

22:58 - 05 Mart 2022 | 22:58 - 05 Mart 2022

Şarkıcı Bergen’in hayatını anlatan Bergen isimli film, sanatçıyı öldüren eşi Halis Serbest’in yaşadığı Adana’nın Kozan ilçesinde gösterime girmeyecek.

İlçede filmin vizyona girdiği ancak kaldırıldığı iddiasıyla ilgili olarak Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan DHA’ya, “Vizyona hiç girmeyen film nasıl yayından kaldırılır? Araştırdım, film şiddet içeriyor, bu nedenle ilçede hiç yayınlanmayacak” dedi.

Bergen filminin Kozan’da gösterime girmemesine sosyal medyada büyük tepki gösterildi.

 

Kozan’da yaşayan Halis Serbest tarafından öldürülen sanatçı Bergen’in hayatını anlatan ve uzun süredir merakla beklenen Bergen filmi, geçen hafta tanıtım gecesinin ardından gösterime girmişti.

”BEN BU ŞİDDETİ NİYE ÇOCUKLARIMA ANLATTIRAYIM?”

“Sinemada bizim bir stratejimiz var” diyen Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ise filmin ilçede gösterime girmemesinin sebebini şu şekilde anlattı:

“Bergen’i yeni öğrendim. Bir gün önce konu ne dedim, sinemayla ilgilenenler hikayesini anlattı. Burada bir şiddet var. Ben bu şiddeti niye çocuklarıma anlattırayım? Niye onlar bunu dikkate alsınlar? İsterse oradan milyonlar kazanayım, ben istemem. Öğrenmelerini doğru bulmam. İlçede böyle bir film yayınlanmayacak.”

Oyuncular Farah Zeynep Abdullah, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran’ın başrollerini paylaştığı “Bergen” filminin galası geçen hafta İstanbul Sarıyer’deki bir alışveriş merkezinde gerçekleştirilmişti.

Farah Zeynep Abdullah filmle ilgili olarak, “Bergen’in hayatının, bizim tanıdığımız acıların kadını, arabeskin kraliçesi, sadece o kalıplardan oluşmadığını göstermek istedik. Biz genç bir kadının hayat yolculuğunu anlatmak istedik. Bergen kısacık hayatına çok şey sığdırmış. Filmin en sevdiğim yönü adamın adı yok. O adam aramızda. O bir canavar” demişti.

 

Erdal Beşikcioğlu ise, “Kadının varoluş hikayesini göreceğiz biz bu filmde. Benim için değerliydi. Ferah’la beraber Bergen gibi bir karakterin hayata dönmesi, tekrar onu anlamak, yaptığı eserleri izleyici ve dinleyici ile buluşturmak çok önemliydi” açıklamasında bulundu.

 

Bergen filminin Kozan’da gösterime girmemesi ise aile içi şiddet ve kadın cinayetleri tartışmalarının güncelliğini koruması nedeniyle tepki çekti.

 

Gazeteci Candaş Tolga Işık, “8 Mart öncesi size bir Türkiye gerçeği anlatayım: Bergen’i öldüren Halis Serbest’in yaşadığı Kozan’da belediye sineması bugün aniden Bergen filmini yayınlamaktan vazgeçti. Filmin İstanbul’daki galasına çevik kuvvet geldi. Ölüm tehditleri alan yapımcıları ise korumalarla yaşıyor” dedi.

 

Komedyen ve sunucu Kaan Sekban ise, “Bergen’i mahveden herif cezasını çekmeden dışarıda fink attığı gibi 30 yıl sonra filmi sinemada oynatmayabiliyor, biz de kedi köpek katillerine ceza gelsin diye bekliyoruz. Bu ülkede yaşayabilen herkese Nobel Sabır Ödülü verilmeli” paylaşımında bulundu.

İLGİLİ YAZILAR

Yeni koleksiyonlarını dostlarına tanıttılar!

19 Ağustos 2022
Kovid-19 ile mücadelesinde babası Hayri Yazıcı'nın en büyük destekçisi olan…

Demet Akalın’ın Elbistan konserine yoğun ilgi! Demet Akalın Elbistan hayranlığını böyle anlattı!

17 Ağustos 2022
Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz tarafından düzenlenen festivalde ünlü sanatçı…

ESNAF’A 2.5 MiLYON DOLAR

13 Ağustos 2022
Geçtiğimiz gece hani şu kapısında kuyrukların olduğu Çeşme’deki Esnaf’ın sahibi…
Mustafa Sandal elektrik faturası paylaşıp isyan etti!

Mustafa Sandal elektrik faturası paylaşıp isyan etti!

10 Şubat 2022
Mustafa Sandal, sosyal medya hesabından gittiği bir işletmeye gelen elektrik…
Serenay Sarıkaya’nın başrolündeki Alice Müzikali’nin biletleri tükendi

Serenay Sarıkaya’nın başrolündeki Alice Müzikali’nin biletleri tükendi

2 Şubat 2022
Alice Müzikali, iki yıl aranın ardından 7 Şubat’ta geri dönüyor!…
Bartu Küçükçağlayan baba oldu!

Bartu Küçükçağlayan baba oldu!

1 Şubat 2022
2019 yılında psikolog Merve Özgüle ile dünyaevine giren Bartu Küçükçağlayan…

O Ses Türkiye finalini kim kazanacak? 2021-2022 O Ses Türkiye finalistleri kimler?

21 Ocak 2022
O Ses Türkiye finali için geri sayım başladı. TV8 ekranlarının…
Cem Yılmaz'dan takipçisine büyük jest!

Cem Yılmaz’dan takipçisine büyük jest!

12 Ocak 2022
Ünlü komedyen Cem Yılmaz, takipçisine jest yaparak kendi kullandığı bir…