Haydi Çin, Haydi Vuhan

Çin'deki Coronavirüs salgını nedeniyle yapılan çalışmalar ve önlemler sayesinde yayılım hızı yavaşlatılmış durumda. Bu diğer ülkelere sıçrama potansiyeli olan bu virüsün önünü hızla kesmiş durumda. Dünya Sağlık Örgütünde görev yapmış Dr. Margaret Chan Fung, Çin'deki yaşananlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Haydi Çin, Haydi Vuhan

Çin insanlık tarihinin en büyük ve tehlikeli salgınlarından birisi ile mücadele ediyor. Dünya Sağlık Örgütünde görev yapmış Dr. Margaret Chan Fung Fu-Chun, yaşanan gelişmelerle ilgili, Çün Hükümetinin büyük çaba sarf ettiğini, Çin'deki sağlık personellerinin büyük özveri ile çalıştığını ve hayatlarını ortaya koyduklarını belirtti. "Çin'deki tüm sağlık personellerine saygılarımı iletiyorum" dedi.

Çin hükümetinin tıbbi malzeme konusunda büyük çalışma başlattığını ve gerekli herşeyi yaptığını belirten Fung, Çin'in virüsün yayılmaması için büyük gayret gösterdiğini söyledi. Diğer ülkelerdeki vakaların sayısının azlığına dikkat çekerken, yapılan çalışmaların buna büyük etki ettiğini söyledi. Çin Halkına bu zor zamanlarda birlik olma çağrısında bulundu. Çin'in yaşadığı bu zor zamanlarda desteklerini esirgemeyen ülkelere ve insanlara da ayrıca teşekkür etti.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0