Hacker’lardan 2 milyonluk vurgun! 100 bin kişiyi dolandırdılar

Türkiye’de ki bankaların resmi internet sitelerin birebir benzer taklidini tasarlayıp, siteden işlem yapmak isteyen 100 bin kişinin banka hesabı bilgilerini elde ederek, yaklaşık 2 milyon lira değerinde vurgun yapan 8 suçlu adliyeye götürüldü.

Hacker’lardan 2 milyonluk vurgun! 100 bin kişiyi dolandırdılar

 Alınan bilgilere göre, Kocaeli Emniyetinin Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ,kişilerden banka hesaplarında bulunan paraların boşaltıldığına yönelik alınan ihbarlar üzerine operasyon düzenlendi. Olay ile alakalı inceleme yapan ekipler, kişilerin işlemlerini paralarını bulunduğu bankaların resmi internet sitelerinden değil de, ‘Hacker’lar tarafından tasarlanan sahte sitelerden yaptığını belirledi. Ekipler tarafından yapılan incelemeler sonucunda ‘Hacker’ların Türkiye’de ki bankaların resmi internet sitelerinin birebir taklidini tasarlayarak, sosyal medya üzerinden ilgi çekici reklamlarla vatandaşları bu sitelere yönlendirdiğini aynı zamanda siteden işlem yapan vatandaşların kimlik bilgilerini kullanarak hesaplarındaki paraları çaldıkları tespit edildi.

2 MİLYON TL'LİK VURGUN YAPTILAR

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan suçlular, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne sevk edildi. Suçluların evlerinde yapılan aramalar sonucunda çok fazla sayıda dijital materyal, cep telefonu, silah ve suç unsurlarına ve 450 bin TL değerinde 2 lüks otomobile el konulduğu bilgisi alındı. Suçlulara ait dijital materyaller sonucunda yapılan incelemeler neticesinde kişilerin 100 bin kişinin banka hesaplarını ele geçirdikleri ve bu şekilde yaklaşık 2 milyon TL’lik haksız kazanç sağladıklarını belirledi. Kişiler telefonlarında yapılan incelemeler neticesinde vatandaşların paraları ile çektirdikleri fotoğraflara da el kondu.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0