Fransa asker selamı sonrası Türkiye’yi UEFA’ya şikayet etti

Fransa-Türkiye maçı sonrası yenilgiyi kabullenemeyen Fransa Spor Bakanı Roxana Maracineanu, Milli takım oyuncularımızın verdiği "Asker selamı" sebebiyle UEFA'yı ülkemize yaptırımda bulunmaya davet etti.

Fransa asker selamı sonrası Türkiye’yi UEFA’ya şikayet etti

 

 Fransızlardan küstahça bir hareket daha! Milli takımı UEFA'ya şikayet ettiler!

 

 A Milli Futbol Takımımız, dün gece Fransa'yla yapmış olduğu deplasman maçında 1-1 berabere kaldı. Türkiye gruptaki liderliğini devam ettirirken, iki maçta da istediği sonucu alamayan Fransa cephesi ise hıncını saha dışı faaliyetlerde çıkarmaya çalışıyor.

 

Milli futbolcularımız, beraberliği yakaladığımız golün ardından ve maç sonunda Türk taraftarların olduğu bölgeye giderek, Barış Pınarı harekatındaki askerlerimize destek vermek sebebiyle "Asker selamı" yapmışlardı. Fransız rejisi ise bu anları yayınlamıştı.

 

 Milli futbolcularımızın verdikleri selamı yayınlamayan Fransızlar bununla kalmadı işi, Milli takımımızı ve futbolcularımızı UEFA'ya şikayet etmeye kadar getirdi. Fransa Spor Bakanı Roxana Maracineanu, maçın ardından kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Asker selamının" sporun ruhuna aykırı olduğunu öne sürerek, "UEFA'dan bu konuda yaptırım uygulanmasını talep ediyorum." Şeklinde ifadeler kullandı.

 

 Arnavutluk maçında da "Asker selamına" ile alakalı olarak UEFA'nın bir soruşturma başlatabileceği ileri sürülmüş, fakat bu iddialar daha sonrasında yalanlanmıştı.

 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0