Donald Trump’tan Barış Pınarı’na ilişkin skandal bir tehdit tweeti daha!

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı'yla alakalı yeni bir tweet daha attı.

Donald Trump’tan Barış Pınarı’na ilişkin skandal bir tehdit tweeti daha!

 ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı'yla alakalı yeni bir tweet daha attı. Yine tehditler savuran Donald Trump, "Eğer Türkiye kuralına göre oynamazsa çok sert yaptırımlar uygularım" şeklinde ifadeler kullandı.

Trump Türkiye tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na yönelik tehditlerini sürdürüyor

 Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacı ile başlatılan ve sürdürülen Barış Pınarı Harekâtı ikinci gününde. Dünyanın ve kamaoyunun gözü Türkiye’ye çevrildi. ABD Başkanı Donald Trump da harekâtla alakalı yapmış olduğu açıklamalarını sürdürüyor.

 Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan ABD Başkanı Donald Trump, “Türkiye, Kürtlere saldırmayı uzun süredir planlıyordu. Onlar uzun süredir savaşıyor. Operasyon bölgesinde herhangi bir askeri gücümüz yok. Bu sonsuz savaşı bitirmeye çalışıyorum. İki tarafla da konuşuyorum. Bazıları bölgeye on binlerce asker göndermemizi ve yeni bir savaş başlatmamızı istiyor. Türkiye bir NATO üyesi. Diğerleri ise uzak dur, bırak Kürtler kendi savaşlarını versin diyor. Eğer Türkiye kuralına göre oynamazsa, çok sert yaptırımlarla onları vururum. Yakından izliyorum” şeklinde ifadeler kullandı.

 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0