Barış Pınarı Harekatı'nda son dakika gelişmeler! 2 köy alındı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin doğusuna başlatılan Barış Pınarı Harekatı hız kesmeden sürdürülüyor.

Barış Pınarı Harekatı'nda son dakika gelişmeler! 2 köy alındı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin doğusuna başlatılan Barış Pınarı Harekatı hız kesmeden sürdürülüyor. Karadan bölgeye çıkarılan askerler operasyonu başarıyla yürütüyor. Kahraman Türk Ordusu Tel Abyad'ın doğusuna doğru yol alırken Resulayn ile kontağı sağlayan yol ve 2 köyün alındığı öğrenildi.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye Milli Ordusu ile Suriye'nin kuzeyinde bulunan YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı sürdürülen Barış Pınarı Harekatı 2. gününde. Söz konusu harekat çerçevesinde Resulayn ve çevresinde yer alan terör mevzileri, gece geç saatlere kadar çapraz ateşe tutuldu. Bölgeye çıkarma sürdürülürken Resulayn'da 2 köy alındı.

Günün ilk ışıkları ile birlikte Resulayn'da yer alan terör hedefleri ara ara obüs atışlarıyla vuruluyor, bölgeden dumanların havaya karıştığı görülebiliyor. Aynı zamanda, kentteki çatışma seslerinin Ceylanpınar'dan duyulduğu öğrenildi.

 

OPERASYON BAŞARILI YÜRÜTÜLÜYOR

 Türkiye'nin güney sınırındaki terör tehdidini ortadan kaldırmak, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacı ile başlatılan Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde kara harekatı dün gece başlatıldı. Akar ile birlikte Genelkurmay Başkanı Güler ve komutanlarla Barış Pınarı Harekatını Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezinden yönetiliyor.

 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0