Acı haber! Bebek ve çocuklar şehit edildi, 7 şehit, 85 yaralı

Barış Pınarı Harekâtı kapsamında PKK/YPG’li teröristler tarafından atılan roket ve havan mermileri sebebiyle 1’i bebek olmak üzere 7 kişi şehit oldu, 85 kişinin ise yaralandığı öğrenildi.

Acı haber! Bebek ve çocuklar şehit edildi, 7 şehit, 85 yaralı

Terör örgütü üyeleri öğle saatlerinden sonra Tel Abyad’dan Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine art arda havan mermisi attı. Kanlı saldırı sonucunda Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ile Akçakale Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memuru olduğu öğrenilen Cihan Güneş hayatını kaybetti. Daha hayatının en başında hayatını kaybeden küçük Muhammed’in fotoğrafı, yürek yaktı. Cihan Güneş’in acı haberi ise Manisa’nın Salihli ilçesinde bulunan baba ocağına ulaştırıldı.

ÇOCUKLAR OYUN OYNUYORLARDI

Resulayn’dan ateşlendiği öğrenilen uçaksavar mermilerin de Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde yer alan 3 eve isabet etmesi sonucu, 6 kişi yaralandı. Ceylanpınar ilçesinde ise 11 yaşında olduğu öğrenilen Elif Terim, sokakta oyun oynadığı esnada teröristlerin kurbanı oldu. Sokakta oyun oynarken satılan mühimmatın patlamasıyla göğsüne isabet eden şarapnel parçasından dolayı ağır yaralanan Elif, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı ve yaşamını yitirdi.

 

 PKK’lı teröristlerce sabah saatlerinde gerçekleştirilen havan ve roketatar mermili saldırılar sonucunda yaralanan 11 yaşındaki Mazlum Güneş, dün gece hayatını kaybetti. Birecik ilçesinin sınırında bulunan Eşme Mahallesi’ne atılan havan mermisinin bir otomobile isabet etmesiyle birlikte 1’i çocuk 2 kişinin yaralandığı öğrenildi.

 

 Mardin Nusaybin’e bölgesine fırlatılan 100’ün üzerinde roketin büyük bir kısmı boş arazilere düşerken, bazıları da evlere denk geldi. Akşam saatlerinde de Kamışlı’dan atılan havan topunun ilçedeki bir siteye isabet etmesi sonucu 48 yaşındaki Fatma Yıldız ile kızları Emine (12) ve Leyla Yıldız (15) yaşamını yitirdi. İlçe genelinde 24 kişinin yaralandığı öğrenildi. Şanlıurfa’da ise 46 kişinin yaralandığı belirtildi.

  PKK/YPG’nin Akçakale, Ceylanpınar ve Nusaybin’e atmış olduğu havan mermilerinin bazılarının ABD, bazılarının da Rus yapımı olduğu tespit edildi.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0